امروز

English یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳

معاونت پژوهش و فناوری

سئوالات متداول

باید در ابتدا در سامانه پژوهشیار گزینه "ورود به سامانه " را انتخاب کرده و روی گزینه "کلمه عبور را فراموش کرده اید" کلیک کنید. در این حالت با وارد کردن کد ملی یا ایمیل یا شماره موبایلی که با آن ثبت نام کرده اید میتوانید بازیابی رمز عبور را انجام دهید.

در صورتی که رمز ایمیل خود را فراموش کرده اید، از سامانه هم آوا بخش لیست درخواست ها درخواست جدید را انتخاب کرده و در کادر باز شده درخواست (هم آوا- پست الکترونیکی ویژه دانشجویان تحصیلات تکمیلی) را ثبت کنید و در بخش توضیحات گزینه "فراموشی رمز" را ذکر فرمایید، تا کارشناس فناوری اطلاعات رمز جدیدی برایتان اختصاص دهد.از طریق درخواست ثبت شده رمز جدید را می توانید مشاهده کنید.

در صورتی که رمز اینترنت خود را فراموش کرده اید، از سامانه هم آوا بخش لیست درخواست ها درخواست جدید را انتخاب کرده و در کادر باز شده درخواست اینترنت دانشجویی را ثبت کنید و در بخش توضیحات گزینه "فراموشی رمز" را ذکر فرمایید، تا کارشناس فناوری اطلاعات رمز جدیدی برایتان اختصاص دهد.از طریق درخواست ثبت شده رمز جدید را می توانید مشاهده کنید.

از طریق سامانه هم آوا بخش لیست درخواست ها درخواست جدید را انتخاب کرده و در این قسمت درخواست اکانت سامانه پژوهشیار را ثبت کنید. بعد از بررسی درخواست و ایجاد اکانت رمز سامانه پژوهشیار از طریق پیامک ارسال خواهد شد

در صورتی که تاکنون ایمیل دانشگاهی دریافت ننموده اید، از سامانه هم آوا بخش لیست درخواست ها درخواست جدید را انتخاب کرده و در کادر باز شده درخواست (هم آوا- پست الکترونیکی ویژه دانشجویان تحصیلات تکمیلی) را ثبت کنید، در صورتی که درخواست خود را به درستی ثبت کرده باشید این درخواست به کارشناس فناوری اطلاعات ارسال می شود و طی1 الی 2 روز کاری درخواست پست الکترونیکی شما تایید وآدرس ایمیل و رمز آن  از طریق درخواست ثبت شده برایتان ارسال می  گردد. 

در صورتی که تا کنون اکانت اینترنت دریافت ننموده اید، از سامانه هم آوا بخش لیست درخواست ها درخواست جدید را انتخاب کرده و در کادر باز شده درخواست اینترنت دانشجویی را ثبت کنید، در صورتی که درخواست خود را به درستی ثبت کرده باشید این درخواست به کارشناس فناوری اطلاعات ارسال می شود و طی1 الی 2 روز کاری درخواست اینترنت شما تایید و نام کاربری و رمز اینترنت از طریق درخواست ثبت شده برایتان ارسال می  گردد.

برای اتصال به اینترنت ابتدا Wi-Fi گوشی را روشن کرده و به شبکه دانشگاه متصل شوید. پس از اتصال به شبکه Wi-Fi یکی از مرورگرهای گوشی یا تبلت را باز نموده و آدرس https://gate1.urmia.ac.ir:8090  در نوار آدرس وارد می کنید. در صورتی که با خطای Your Connection is not private مواجه شدید گزینه Advanced را انتخاب و پس از آن بر روی لینک Proceed To Gate1.urmia.ac.ir(Unsafe) کلیک نمایید.پس از ورود به صفحه Internet Access Login Page ، نام کاربری و پسورد خود را وارد نموده و سپس روی گزینه login کلیک نمایید.درصورتی که نام کاربری و پسورد وارده شده صحیح باشد پیغامی مبنی بر ورود موفق نمایش داده خواهد شد. توجه نمایید که در طول مدت زمان استفاده از اینترنت این صفحه باید باز باشد و در صورت بسته شدن ارتباط اینترنتی شما قطع خواهد شد. به همین منظور برای ورود به صفحات اینترنتی باید یک TAB جدید باز کنید.پس از اتمام کار با اینترنت بر روی گزینه Logout کلیک نمایید تا ارتباط شما قطع شود.